طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند

 

طراحی لبخند شامل هر نوع درمان دندانپزشکی می باشد که سبب زیبا تر شدن لبخند شما شود .

مرکز دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دکتر همت مفتخر است که توانسته با بهره گیری از به روز ترین تکنولوژی ها ، در خدمت شما باشد. این مرکز مجهز به طراحی لبخند دیجیتال ( Digital Smile Design; DSD ) است .

اصلاح طرح لبخند

طراحی لبخند دیجیتال به ما این امکان را میدهد که همه چیز را به صورت دیجیتال طراحی کنیم . همچنین به بهترین نحو ممکن می توانیم درباره ی انتظارات شما صحبت کرده و پس از مورد توافق بودن نتیجه ی نهایی ، شروع به کار کنیم . در واقع با وجود این تکنولوژی ، شما میتوانید قبل از شروع کار ، نتیجه را مشخص کرده و تایید کنید .

طراحی لبخند دیجیتال

برای ایجاد یک لبخند زیبا فاکتور های متعددی باید مد نظر گرفته شوند که در نهایت ، از تناسب و هارمونی میان همه ی عوامل ، لبخندی دلنشین زاده شود . در ادامه به بررسی برخی از فاکتور های زیبایی میپردازیم.

 

رنگ دندان ها :

سفید کردن دندان ها ، بلیچینگ

مناسب با پوست و سلیقه ی شما یکی از مهم ترین شاخص های زیبایی لبخند است که با سفید کردن دندان ها ( bleaching ) اصلاح میگردد . بلیچینگ به دو صورت امکان پذیر است :

 

طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند

 

روش اول :

 

در مطب در غالب چند جلسه , زیر نظارت کامل متخصص دندانپزشکی زیبایی صورت می گیرد و آسیب احتمالی دندان ها و لثه ها ، به حداقل می رسد و سفید کردن دندان ها با سرعت بیشتری نسبت به روش دوم صورت می گیرد . کیفیت مواد بیلیچینگ به کار رفته یکی از عوامل اختلاف قیمت ها است . شما حق دارید از کیفیت ماده ی مورد استفاده و تاریخ انقضای آن مطلع باشید . مرکز دندان پزشکی دکتر همت به شما این اطمینان را میدهد که از بهترین مواد برای سفید کردن دندان ها در مطب استفاده میکند .

 

 

روش دوم :

 

ما از دندان شما غالب گرفته و تری شفاف و ماده ی سفید کننده ی مناسب را به شما تحویل می دهیم و شما چند ساعت در شب از تری استفاده میکنید ، تری را از ماده پر کرده و روی دندان های خود قرار می دهید . از معایب این روش زمان بر بودن و عدم نظارت دندان پزشک بر سلامت دندان ها و دیگر بافت های دهان شما است . مزیت این روش ارزان تر بودن آن نسبت به روش اول است .

سفید کردن دندان ها در خانه ، تری بیلیچینگ

سفید کردن دندان ها در خانه ، تری بیلیچینگ

همچنین در صورت نیاز میتوان ترمیم ها و پرکردگی های تیره رنگ ( آمالگام ) را با مواد همرنگ دندان (کامپوزیت ها) جایگزین کرد .

 

درنهایت دندانپزشکی زیبایی ، مهارتی در ایجاد تناسب و تعادل میان دندان هایی سفید تر و براق تر، و طبیعی ماندن دندان هاست .

 

نظم دندان ها:

 

همانطور که میدانید صاف و در یک ردیف بودن دندان ها و عدم فاصله میان آنها ، از جمله عوامل موثر در زیبایی لبخند شما است . بی نظمی های شدید دندانی با اورتودنسی دندان ها اصلاح می شود . اما آنچه که شاید کمتر به آن اشاره شده باشد این است که بی نظمی های جزِئی دندان ها و چرخش های جزئی و اصلاح فاصله میان دندان ها ، با انجام کارهای ترمیمی به خوبی امکان پزیر است.

 

در سنین پایین تر و جوانی ، لبه ی دندان ها حالت گرد تری دارند و فضای میان لبه ی دندان ها نمایان تر است

 

اما با افزایش سن و سایش های طبیعی در طول عمر , لبه ی دندان ها صاف تر شده و فضای میان لبه ی دندان ها ناپدید می شود.لذا تنظیم این امر , بسته به سن و سلیقه ی شما امکان پذیر است .

 

دندان های کوتاه سبب بالاتر به نظر رسیدن سن می شوند . اصلاح دندان های کوتاه به خوبی توسط کامپوزیت ها و انواع ونیرها و لمینیت ها ، امکان پذیر است .

 

طراحی لبخند

 

لب ها:

 

 

تقارن لب ها , طول و میزان برجستگی آنها از جمله عوامل پشمگیر هستند که برخی نواقص با تزریق ژل و بوتاکس به خوبی قابل اصلاح هستند .

 

خط لبخند :

 

دریک لبخند زیبا خطی که از لبه برنده دندانهای قدامی فک بالا عبور میکند باید هم انحنا با لب پایین باشد.

 

و خط لب بالا در حین لبخند باید از محل اتصال لبه لثه به دندانها عبور کند.

خط لبخند

رابطه ی میان دندان ها و لثه :

 

در هنگام لبخند ، حداکثر دو تا سه میلی متر از لثه ی فک بالا باید دیده شود . نمایان شدن لثه بیش از این مقدار ظاهر نامناسبی به لبخند شما میدهد ( که gummy smile نامیده میشود ) . اصلاح این حالت  و برداشتن لثه ی اضافی که مانع زیبایی لبخند شما شده است ، به دو روش ممکن است :

 

روش سنتی : جراحی لثه با استفاده از تیغ جراحی

 

روش مدرن : استفاده از لیزر برای جراحی و برش لثه که روش پیشنهادی ماست .

جراحی لثه با لیزر جراحی لثه با لیزر

از مزایای استفاده از لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

·       افزایش دقت کار

·       کاهش خونریزی در حین و بعد از عمل

·        کاهش درد و سریع تر شدن ترمیم و رفع علائم بعد از عمل

 

(برای مطالعه ی کامل کارایی های لیزر در دندان پزشکی میتوانید به بخش لیزر مراجعه کنید)

جراحی لثه جراحی لثه

ما در مطب دکتر آرش همت،آماده ی ارائه همه ی خدمات دندانپزشکی زیبایی و طراحی لبخند برای هدیه کردن لبخندی زیبا به شما هستیم .
برای مشاوره ی رایگان :
اینستاگرام: dr.hemmat.vision
وب سایت: arashhemat.com
تلفن تماس: ۰۲۱۲۶۱۴۰۲۷۱ – ۰۹۱۲۸۹۵۷۰۱۰

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاهده کنید

آیا نیاز است دندان های فک پایین را نیز لمینیت کنیم ؟ لمینیت دندان

آیا لمینیت دندان فک پایین ضروری است ؟ آیا می‌توان فقط دندان های فک بالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code