چرا از لمینیت دندان بدون تراش استفاده کنیم ؟

لمینیت دندان بدون تراش چرا و چگونه؟

بسیاری افراد هستند که از تراش دادن دندان هایشان واهمه دارند . گاهی نیز به درستی ، به صرفه نیست که برای مشکلاتی جزئی دندان را تراش داد . لمینیت دندان بدون تراش امکانی جدید برای درمان اینگونه دندان هاست .

در گذشته ما راه حلی جز تراش دندان ها قبل از گذاشتن لمینیت های سرامیکی یا کامپوزیت ونیر ها نداشتیم . چرا ؟ چون این مواد ضخامتی دارند که باید با تراش دندان جبران شود تا دندان ها خیلی بیرون زده تر از قبل نشوند . پس کلید داستان در ضخامت مواد به کار برده است اما با نازک کردن کامپوزیت ها یا سرامیک ها دوام آنها کم شده و زود دچار شکستگی می شوند . در نتیجه ما مجبور بودیم مقداری از دندان راتراش دهیم و از حجم مناسبی کامپوزیت یا سرامیک استفاده کنیم که استحکام کافی را داشته باشد .
در چند دهه ی گذشته شرکت DenMat آمریکا سرامیک های جدیدی با خواص فیزیکی بهتر ارائه کرده است که می تواند در ضخامت بسیار کمتری استحکام و زیبایی فوق العاده ای را تعمین کند و ما را از نیاز به تراش دندان ها رها کند . این سرامیک ها داراى ساختارى هستند که با کریستالهاى نانو تقویت شده اند .

لمینیت دندان بدون تراش
لمینیت دندان بدون تراش

این محصول که لمینیت دندان بدون تراش یا لومینیر(lumineer) نام دارد در چند دهه ی گذشته در سر تا سر دنیا به خوبی موفقیت خود را نشان داده است و تاکنون سه دوره متوالی جایزه بهترین محصول زیبایی دندانپزشکی امریکا را به دست آورده است.

لمینیت دندان بدون تراش
لمینیت دندان بدون تراش

خصوصیات لمینیت دندان بدون تراش :

1. این مواد در عین نازکی ، زیبایی و رنگی بسیار طبیعی و استحکامی فوق العاده دارند. ( استحکام ، زیبایی و رنگ بهتر از نسل های قدیمی سرامیک ها )

2. به علت فرمول و ساختار ویژه شان تطابقی بسیار خوب با دندان ها دارند .

3. ضریب انبساط حرارتى بسیار نزدیک به ساختار دندانى ( احتمال جدا شدن و شکست را به حداقل ممکن مى رساند).
4. این لمینیت ها دارای خاصیت پالیش شوندگی بسار خوبی هستند که سبب می شود رنگ نگیرند و بر خلاف کامپوزیت ها ، محدودیتی در خوردن و نوشیدن مواد رنگ دار ایجاد نمیکنند ( هرچند که بهتر است در چند روز اول رعایت شود )

5. نیاز به تراش دندان ندارند در نتیجه آسیبی به دندان نمی زنند و قابل برگشت هستند . به این معنا که اگر لمینیت دچار مشکلی شود ، حیات دندان زیر آن به خطر نمیافتد و میتواند با برداشتن لمینیت ، به ظاهر قبلی خود برگردد .

6. این مواد به کار بردن این مواد وقت کمتری از شما و دندان پزشک میگیرد و شما مجبور نخواهید بود ساعت ها روی یونیت دندان پزشکی باشید .

7. لمینیت دندان بدون تراش تنها به 2 جلسه ی کوتاه نیاز ندارند :

جلسه ی اول برای قالب گیری ازدندان ها سپس قالب به شرکت امریکایی ارسال می شود. و 3 الی 4 هفته بعد لمینیت ها در بسته بندی مخصوص همراه با کارت گارانتی بین المللی 5 ساله به مطب ارسال می شوند .

جلسه ی دوم برای نصب لمینیت ها روی دندان ها با مواد مخصوص به خود .

8. با وجود همه ی این مزایا قیمت این لمینیت ها تقریبا 30% بیشتر از سایر لمینیت های سرامیکی معمولی است .

لمینیت دندان بدون تراش
لمینیت دندان بدون تراش

تماس با ما

ما در مطب دکتر آرش همت آماده ی ارائه همه ی خدمات دندانپزشکی زیبایی (لمینیت دندان،اصلاح طرح لبخند،…) برای هدیه کردن لبخندی زیبا به شما هستیم .
برای مشاوره ی رایگان :
اینستاگرام: dr.hemmat.vision
وب سایت: arashhemat.com
تلفن تماس: ۰۲۱۲۶۱۴۰۲۷۱ – ۰۹۱۲۸۹۵۷۰۱۰

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاهده کنید

لمینیت دندان بهتر است یا اورتودنسی ؟لمینیت ارزان

لمینیت دندان بهتر است یا اورتودنسی ؟

لمینیت دندان بهتر است یا اورتودنسی ؟ برای بسیاری افراد سوال پیش میآید که لمینیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code