درمان بی دندانی کامل با ایمپلنت

درمان بی دندانی کامل با ایمپلنت: از گذشته های دور مردمان همواره در پی چاره ای برای جایگزینی دندان های از دست رفته بوده اند. در سه دهه ی گذشته ایمپلنت دندان توانسته با پشتوانه ی علمی جای خود را به خوبی در علم دندان پزشکی باز کند .
در ابتدا قابل ذکر است که استخوانی که دندان ها را در بر گرفته به علت وجود دندان ها وجود دارد و همگام با رشد دندان ها رشد میکند . پس قابل درک خواهد بود که اگر دندانی در استخوان نباشد ، استخوان پس رفت میکند و تحلیل میرود . این امری غیر قابل اجتناب در نواحی بی دندانی است حتی اگر ناحیه ی بی دندانی را با انواع پروتز ثابت و متحرک جایگذاری میکنیم . از جمله مزایای کاشت ایمپلنت این است که در صورت کاشت ایمپلنت درون استخوان ، ایمپلنت به منزله ی ریشه ی دندان ها عمل کرده و با مکانیسم های مشابهی سبب حفظ استخوان اطراف ایمپلنت و جلوگیری از تحلیل میشود .
تحلیل استخوان دردسر های زیادی برای فرد و دندان پزشک درست می کند زیرا نه قابل صرف نظر کردن است نه به راحتی قابل جبران است.
تحلیل های استخوانی اگر گسترده باشد عموما با پیوند استخوان ازدیگر نقاط بدن جبران میشوند و اگر تحلیل کم تا متوسط باشد با انواع پودر های استخوانی از پیش ساخته جبران میگردد .
در این مقاله میخواهیم درباره ی شرایط بی دندانی کامل و درمان بی دندانی کامل با ایمپلنت صحبت کنیم یا درباره ی افرادی که تعدادی دندان در دهان دارند اما به علت پوسیدگی شدید یا بیماری ها ی لثه ای پیشرفته دندان ها را خواهند کشید .

راه حل های درمان بی دندانی کامل با ایمپلنت چیست؟

1) پروتز متحرک : این راه ارزان ترین راه است اما به مرور زمان بدون تردید سبب تحلیل استخوان می شود . همچنین گیر کمی دارد و فرد حس دندان های طبیعی را نخواهد داشت .

درمان بی دندانی کامل با ایمپلنت

2) پروتز متحرک متکی بر دندان : همان پروتز متحرک که از تعدادی از دندان های واجد شراط برای بهبود گیر و ثبات خود کمک میگیرد . به گونه ای که دندان هایی مناسب ، به صورت قرینه در دهان حفظ میشوند و کوتاه میشوند و زیر پروتز قرار میگیرند . این دندان ها عموما به درمان ریشه نیز نیاز دارند و بهداشت آنها با دقت فراوانی باید رعایت شود چرا که زیر پروتز در معرض پوسیدگی بالا هستند . در این افراد استفاده از دهان شویه و خمیر دندان های دارای استنوس فلوراید توصیه می شود .

درمان بی دندانی کامل با ایمپلنت

3) پروتز متحرک متکی بر ایمپلنت : طرح کلی این درمان به این صورت است که تعدادی ایمپلنت در دهان قرار می گیرد و پروتزی متحرک روی آنها سوار می شود . ایمپلنت ها از تحلیل استخوان جلوگیری میکنند ولیاین درمان هم خالی از عیب نیست . تعداد ایمپلنت مورد نیاز در فکی با تحلیل استخوان کم حداقل 2 عدد است و هرچه تحلیل بیشتری صورت گرفته باشد به تعداد ایمپلنت های بیشتری نیاز است . از اشکالات این روش ظاهر پروتز متحرک آن است . عموما افراد با صرف هزینه های ایمپلنت توقع کار پروتزی ثابت دارند . ظاهر این پروتز ها تفاوتی با پروتز های متحرک معمولی (نوع1) ندارد . همچنین عموما نیاز است هر 6 ماه ، اتصال دهنده ی پلاستیکی ایمپلنت به پروتز تعویض شوند که خالی از هزینه نخواهد بود .

ایمپلنت دندانی

4) پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت : این طرح درمان عموما هزینه ای بیشتر از مورد قبل دارد ولی مزایای بسیاری دارد و در صورتی که دهان فرد و استخوان های باقی مانده اجازه ی این طرح درمان را به ما بدهد و فرد هزینه ها را تقبل کند ، بر طرح درمان قبل ارجح است . در این روش عموما 8 ایمپینت در فک بالا و 6 ایمپلنت در فک پایین گذاشته می شود و پروتز ثابت روی ایمپلنت ها قرار می گیرد . از مزایای درمان بی دندانی کامل با ایمپلنت ، ظاهر مناسب و مشابه دنادن های طبیعی است ( بر خلاف موارد قبل این پروتز ثابت ، گسترش های لثه ای با آکریل های صورتی و مصنوعی ندارد .)

ایمپلنت دندانی چیست؟

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان :
تلفن تماس: ۰۲۱۲۶۱۴۰۲۷۱ – ۰۹۱۲۸۹۵۷۰۱۰

مشاهده کنید

لمینیت دندان بدون تراش

چرا از لمینیت دندان بدون تراش استفاده کنیم ؟

لمینیت دندان بدون تراش چرا و چگونه؟ بسیاری افراد هستند که از تراش دادن دندان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code