سوالات رایج در مورد دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

 سوالات رایج در مورد دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

1)سایش های دندانی

اولین مبحث درباره ی بیمارانی است که سایش های دندانی شبانه دارند . این پدیده در افراد شیوع بالایی دارد و عموما به علت استرس ها و تنش های روزانه است . برخی افراد در شب هنگام خواب ناخواسته دندان هایشان را روی هم فشار می دهند و در جهات مختلف به دندان ها فشار وارد میکنند . این مشکل شاید در ابتدا تظاهری نداشته باشد ولی پس از مدتی دندان ها دچار سایش و خوردگی می شوند و کوتاه تر می شوند .

سایش دندان
سایش دندان

متاسفانه بسیاری دندان پزشکان زیبایی بی توجه به منشا این مشکل ، درمان های زیبایی ( لمینیت ، ونیر و …) را برای این افراد انجام می دهند اما به علت برطرف نشدن اصل مشکل ، درمان شکست می خورد و ما بسیار شاهد مشکلات پس از درمان در این افراد بوده ایم . درمان زیبایی بدون توجه به سایش های شبانه ، دوام نخواهد داشت . چرا که بیمار طبق عادت شب ها دندان ها را روی هم فشار میدهد و به دندان ها نیرو وارد می کنند و این نیرو های تخریب کننده سبب شکست درمان زیبایی می شود و لمینیت ها و کامپوزیت ونیر ها پس از مدت کوتاهی دچار شکست و لب پریدگی میشوند .

لذا قبل از درمان زیبایی(به مقاله دندانپزشکی زیبایی در تهران مراجعه کنید) ، باید منشا مشکل شناسایی و درمان شود .

درمان سایش های شبانه چیست ؟

اول از همه اگر فرد مشکلی استرس زا دارد بهتر است آنرا حل کند و از هر راهی که به کاهش استرس او کمک میکند ، کمک بگیرد . سپس ما استفاده از محافظ های شبانه یا نایت گارد ها را تجویز می کنیم . محافظ های شبانه ابزاری ساده برای رفع فشار های دندانی در شب هستند و بسیار ساده آماده می شوند . از دندان های شما غالب گرفته شده و روکشی شفاف اما نسبتا محکم برای سرتاسر دندان های شما آماده می شود و شما در شب قبل از خواب انرا می پوشید .

 

محافظ شبانه جلوگیری از سایش دندان ها
محافظ شبانه جلوگیری از سایش دندان ها

 

2)جرمگیری

در مقالات قبلی اهمیت جرم گیری و مفید بودن بی قید و شرط آن برای دندان ها و لثه را بررسی کرده ایم . سوال رایجی که مرتبا پرسیده می شود ، این است که آیا اگر جرم گیری کنم دندان هایم سفید می شوند ؟

هدف از جرم گیری برداشتن جرم های بالا لثه و به خصوص زیر لثه ای است . لذا اگر زردی دندان ها به علت جرم باشد با جرم گیری و پالیش بعد از آن رنگ دندان بهبود پیدا میکند اما جرم گیری برای از بین بردن رنگیزه هایی که درون دندان نفوذ کرده اند کاملا ناتوان است . درمان زردی رنگ دندان ها بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها با مواد مخصوص این کار است . برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقالات مرتبط با بلیچینگ  مراجعه کنید .

جرمگیری از پوسیدگی دندان ها پیشگیری میکند و همچنین از پیشرفت بیماری های لثه جلوگیری میکند.

 

جرم گیری دندان
جرم گیری دندان

3)ایمپلنت

چرا ایمپلنت بهترین راه جایگزینی دندان از دست رفته و بهترین پیشنهاد ما دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی است ؟

ایمپلنت دندان ، جلوگیری از تحلیل استخوان فک
ایمپلنت دندان ، جلوگیری از تحلیل استخوان فک

با وجود گران تر بودن این درمان نسبت به دیگر درمان های پروتزی مانند بریج دندان ها  ، ایمپلنت انتخاب اول دندان های از دست رفته است چرا که با جایگذاری ایمپلنت درون استخوان ، از تحلیل استخوان در طی سال ها جلوگیری می شود . حفظ استخوان بسیار ارزشمند است و شما با هزینه ی بیشتری که برای ایمپلنت میپردازید ، استخوان فک های خود را حفظ می کنید .

تحلیل استخوان علاوه بر مشکلاتی که برای جایگزینی دندان ها به وجود می آورد تاثیر به سزایی نیز در چهره ی فرد دارد و چهره ی فرد مسن تر از آنچه است به نظر خواهد رسید در نتیجه در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی اثر به سزایی خواهد داشت .

ایمپلنت دندان ، جلوگیری از تحلیل استخوان فک
ایمپلنت دندان ، جلوگیری از تحلیل استخوان فک

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید با گذر زمان استخوان تحلیل رفته و چهره ی فرد در هم فرو میرود و چروک می شود .

تماس با ما

ما در مطب دکتر آرش همت آماده ی ارائه همه ی خدمات دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی برای هدیه کردن لبخندی زیبا به شما هستیم .
برای مشاوره ی رایگان :
اینستاگرام: dr_arash_hemat
وب سایت: arashhemat.com
تلفن تماس: ۰۲۱۲۶۱۴۰۲۷۱ – ۰۹۱۲۸۹۵۷۰۱۰

مشاهده کنید

نکاتی در مورد جرم گیری دندان

یکی از سوالات رایج شما دوستان از دندان پزشکان درباره ی مضرات جرم گیری است …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code