دلیل ارائه ایمپلنت ارزان در برخی مراکز درمانی

ایمپلنت ارزان

ایمپلنت ارزان ممکن است خطرات زیادی را برای شما ایجاد کند و در آینده هزینه های زیادی برای شما داشته باشد.

همانطور که در نوشته های قبلی توضیح داده شد، ایمپلنت بهترین راه برای جایگزین کردن دندان از دست رفته است. چرا که از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کند. همچنین حسی طبیعی و خوشایند دارد و دوامی به اندازه ی طول عمر خواهد داشت.

و اما داستان ایمپلنت ارزان چیست؟

چرا قیمت ایمپلنت ها گاهی بسیار با هم تفاوت دارد؟

ایمپلنت یک میلیونی هم داریم ؟!

برای جواب دادن به سوالات بالا اجازه دهید ابتدا علت هزینه ی بالای ایمپلنت دندان را توضیح دهیم

چرا ایمپلنت گران است ؟

هزینه ی ایمپلنت شامل چند بخش میشود :

  1. بدنه ی اصلی ایمپلنت و اجزای جانبی ضروری آن
  2. روکشی که روی ایمپلنت قرار خواهد گرفت
  3. دستمزد جراح
  4. بسته به شرایط دهان ممکن است جراحی های جانبی نیز مورد نیاز باشد مانند
    جراحی های لیفت سینوس ، پیوند استخوان برای افزایش قطر و ارتفاع استخوان

ایمپلنت ارزان

 

بیایید نگاهی به برآیند هزینه‌های موارد فوق بر اساس قیمت‌های سال 99 داشته باشیم:

قطعات ضروری ایمپلنت بسته به نوع برند و کشور سازنده که در ادامه مفصلاً توضیح خواهیم داد حداقل حدود 2.5 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

قیمت روکش روی دندان بسته به نوع آن و لابراتوآر سازنده بین 1.5 تا 2.5 میلیون تومان خواهد بود. ( انواع روکش ها شامل : zolid – Emax – zirconia – PFM و … )


همانطور که مشاهده میکنید حداقل هزینه های ایمپلنت “بدون درنظر گرفتن دستمزد دندانپزشک” و بدون نیاز به استفاده از پودرهای استخوان ساز و بدون نیاز به هرگونه عمل اضافی، 4 میلیون تومان خواهد بود .

جراحی های جانبی مورد نیاز مانند جراحی های لیفت سینوس و پیوند استخوان بین 900 هزار تومان تا 1.5 میلیون تومان فقط بابت مواد مورد نیاز، به هزینه ها خواهد افزود.


با درنظر گرفتن دستمزد جراح، اگر شما نخواهید از یک ایمپلنت ارزان و بی کیفیت استفاده کنید، قیمت منطقی ایمپلنت، حداقل حدود 6 میلیون تومان خواهد بود .

ایمپلنت ارزان

پس جریان ایمپلنت های  ارزان 2 میلیون تومانی چیست؟

مانند هر وسیله ی دیگر متاسفانه کشور های چین و پاکستان و هند ، بدون داشتن پشتوانه ی علمی کافی ، تکنولوژی و مواد حساس مورد نیاز ، دست به تولید ایمپلنت‌هایی نامرغوب با قیمت هایی بسیار پایین زده اند و برخی همکاران با استفاده از این ایمپلنت ها و روکش های نامرغوب تولید شده در لابراتوآرهای غیر دقیق، ادعای ارائه ی ایمپلنت دو میلیون تومانی میکنند . هیچ چیز ارزانی بدون دلیل نیست!

این ایمپلنت های ارزان چینی ، پاکستانی ، هندی ، با کیفیتی نا مرغوب و لیبل و آرم برند های معتبر اروپایی آمریکایی ارائه میشوند و درصد شکست درمان و شکست ایمپلنت در انها بسیار بالاست چرا که این کشورها تکنولوژی و متریال ساختایمپلنت های استاندارد را ندارند .

ایمپلنت های معتبر دارای کد رهگیری ( QR code) و قابل پیگیری در سایت مربوطه هستند و دارای گارانتی ثبت شده هستند .

با اندکی تفکر درباره ی عواقب احتمالی ایمپلنت های بدون کیفیت ( شامل عفونت ، جوش نخوردن با استخوان و … ) در خواهیم یافت که اندکی هزینه ی بیشتر برای استفاده از ایمپلنتی استاندارد ، به واقع سرمایهگذاری دراز مدتی در زیبایی ، بهداشت و سلامت . حفظ استخوان دهان و فک خواهد بود.

حجم نامناسب استخوان و نامناسب بودن کیفیت آن در گذشته از عواملی بودند که دست ما را در ایمپلنت گذاری می‌بستند بنابراین در گذشته در نواحی ای که استخوان تحلیل رفته بود نمیتوانستیم ایمپلنت بگذاریم. ولی با پیشرفت های اخیر و مواد جدید و توانایی بالا بردن سینوس در فک بالا (لیفت سینوس ) و انواع پودرهای استخوان ساز تولید شده توانسته ایم بر همه ی این مشکلات فائق آییم و ایمپلنت را در هر ناحیه ای ( بعد از اعمال بازسازی ) به کار بریم .

انواع برند های ایمپلنت

اغلب ایمپلنت های استاندارد در بازار ایران ساخت کشور کره هستند. ایمپلنت های اروپایی (فرانسه-آلمان-ایتالیا-سوئیس ) و به میزان کمتر ایمپلنت های آمریکایی (به علت محدودیت های ارتباطی) نیز در دسترس هستند .

پس از کیفیت جراحی و توانایی جراح ، برند ایمپلنت و کمپانی سازنده مهم ترین عامل مشخص کننده ی موفقیت ایمپلنت است.

ایمپلنت ارزان

در ادامه برخی برند های ایمپلنت را معرفی میکنیم :

معرفی برند های ایمپلنت :

3i – Zimmer Biomet:

این کمپانی آمریکایی از سال 1977 تاسیس شده و اجزای مورد نیاز جراحی های اورتوپدی و همچنین ایمپلنت های استخوانی و دندانی را تولید میکند . همچنین یکی از شرکت های سازنده ی اجزای بازسازی استخوان و مواد مورد نیاز دندان پزشکی و جراحی است . این شرکت در سال 2015 توسط شرکت Zimmer خریداری شده و اکنون به عنوان زیرگروه آن به فعالیت خود ادامه میدهد.

چندی از ویژگی های ایمپلنت های این شرکت : قیمت بالا ، طراحی و تکنولوژی ساخت فوق العاده . از نو آوری های این کمپانی استفاده از فلز تنتالیوم به جای تیتانیوم در محصولات جدید است . قابل ذکر است موردی از تحلیل استخوان با به کار بردن این برند گزارش نشده است .

Astra :

کمپانی اینترنشنال Astra با همکاری چند کشور از جمله آمریکا و سویس و انگلستان در سال 1999 تاسیس گردید و حیطه های فعالیت بسیار گسترده ای دارد و علاوه بر تولید ایمپلنت های مرغوب دندانی ، یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های تولید دارو در جهان است . قیمت بالا ، طراحی و تکنولوژی ساخت فوق العاده از جمله ویژگی های ایمپلنت های این شرکت است. ایمپلنت های این برند بیشتر برای دندانپزشکی زیبایی و طراحی لبخند توصیه میشوند.

SIC :

این برند سوئیسی علی رغم سابقه ی اندک ، به علت قیمت و کیفیت مناسب توانسته مرغوبیت خود را به دست آورد .

Dio :

برند آمریکایی که در کره منتاژ میشود .این ایمپلنت با قیمت نسبتا مناسب و همچنین کیفیت عالی عرضه میشود

SPI :

این برند سوئیسی یکی از باسابقه ترین برند های ایمپلنت است . همچنین توانسته کیفیت A را از وزارت بهداشت دریافت کند . قیمت این ایمپلنت نسبتا بالا میباشد .

ITI Straumann :

این کمپانی موفق سوئیسی در سال 1954 تاسیس شده و فکوس این شرکت همواره بر تولید ایمپلنت های دندانی بوده و جزع 5 ایمپلنت برتر دنیا رتبه بندی میشود . همچنین ایمپلنت های این شرکت دارای تنوع بالای محصولات و قیمت و کیفیت مناسب میباشد .

Xive :

این برند ، آلمانی و بسیار حرفه ای است و تنوع بسیار بالایی در محصولات از جمله فیکسچر ها دارد . قیمت این برند بسیار بالا میباشد .

Ihdeh :

این برند سوئیسی ،به علت قیمت پایین و سودآوری بالا برای دندانپزشک ممکن است به کار رود ولی متاسفانه کیفیت قابل قبولی ندارد و توصیه نمیشود .

Ufit :

کمپانی کره ای که در سال 2001 تاسیس شده ، ایمپلنت های این برند دارای کیفیت و قیمت مناسبی هستند و به صورت گسترده در ایران به کار میروند .

IDI :

برندی فرانسوی که مدت زیادیست که در کشورمان به کار میرود و کیفیت قابل قبولی دارد.

Dentium:

برندی کره ای که سادگی در جراحی را به ارمغان آورده است . کیفیت خوب و قیمتی مناسب دارد لذا استقبال زیادی از آن به عمل آمده است .

ایمپلنت به روش پانچ ( بدون جراحی )

در روش ایمپلنت به روش سنتی ( که لثه برش داده میشود ) عموما بین 2 تا 6 ماه زمان لازم است تا تمام علائم التیام و مشکلات پس از ایمپلنت رفع شود و فک پایین عموما مقداری سریع تر از فک بالا بهبود می‌یابد.

در روش ایمپلنت دیجیتال که به تازگی به دنیای دندانپزشکی معرفی شده است، ایمپلنت گذاری بدون برش لثه، بدون درد و خون ریزی، بدون تورم پس از جراحی و بدون نیاز به بخیه و با حداکثر دقت ممکن انجام میشود.

با وجود همه ی این مزایا، قیمت ایمپلنت گذاری به روش دیجیتال افزایش اندکی نسبت به روش سنتی دارد.

برای آشنایی بیشتر با ایمپلنت بدون جراحی یا ایمپلنت دیجیتال لطفاً این ویدئو را ملاحظه بفرمایید

 

 

همانطور که گفته شد با داشتن دیدی بلند مدت ، هزینه کردن برای ایمپلنت حقیقتاً به صرفه خواهد بود. ایمپلنت بی کیفیت میتواند مشکلاتی جدی و گرفتاری های زیادی برایتان به وجود آورد که با صرفه هزینه های به مراتب بیشتر باید عوارض را جبران کرد .

از طرفی رها کردن جای خالی دندان و پرنکردن آن با ایمپلنت ، مشکل بزرگ تحلیلاستخوان را در پی خواهد داشت.

 

 

همین حالا می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید و یک مشاوره تلفنی داشته باشید.
برای عزیزانی که پس از رزرو وقت، حضوراً تشریف بیاورند یک جلسه مشاوره کامل و دقیق توسط آقای دکتر همت انجام خواهد شد.
26140271(021)
8957010(0912)

برای اینکه شناخت بیشتری نسبت به جراحی‌های دکتر همت داشته باشید لطفاً پیج اینستاگرام ایشان را دنبال کنید:

Instagram: Dr.Hemmat.Vision

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]

مشاهده کنید

ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی در تهران

ایمپلنت بدون جراحی یا ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت بدون جراحی در تهران چیست؟ برای درک …

2 نظرات

  1. مطلب مفیدی بود آقای دکتر همت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code