چگونگی اجرای لمینت برای افراد سیگاری

لمینت دندان یکی از روش‌های بسیار پرطرفدار برای درمان مشکلاتی همانند شکستگی دندان، ترک‌خوردگی و یا حتی غیر هم‌سطح بودن خفیف دندان‌ها شناخته‌ شده است. با توجه به محبوبیت بسیار زیاد این روش، در حال حاضر حتی افراد سیگاری نیز تمایل به لمینت دندان‌های خود دارند تا از این طریق بتوانند ناهنجاری‌های خفیف دندان‌های خود را نیز برطرف کنند.

اجرای لمینت برای افراد سیگاری قطعاً به شرایط خاصی نیاز دارد چرا که این دسته از افراد در طول روز تعداد زیادی سیگار مصرف می‌کنند که این مسئله به‌شدت بر سلامت و طول عمر لمینت تاثیر خواهد گذاشت؛ بنابراین درصورتی‌که افراد سیگاری تمایل دارند دندان‌های خود را لمینت کنند ابتدا باید اطلاعات لازم در مورد چگونگی انجام لمینت برای افراد سیگاری را به دست بیاورند تا در نهایت بتوانند بهترین روش درمانی را جهت برطرف کردن عارضه‌های خفیف در دندان‌های خود انتخاب کنند.

مدت‌زمان اجرای لمینت برای افراد سیگاری

همان‌گونه که در مقالات متعدد توضیح داده شد، جهت اجرای لمینت دندان ابتدا باید مسئله جرم‌گیری و همچنین ترمیم دندان‌ها انجام گیرد. برای این منظور باید عکس‌برداری‌های لازم را انجام داده و درصورتی‌که دندان‌های شما نیاز به ترمیم داشته باشد اقدامات لازم صورت می‌گیرد. سپس برای قرار دادن لمینت، قسمتی از دندان تراشیده می‌شود تا روکش لمینت بتواند بر روی دندان قرار بگیرد بدون اینکه اختلاف سطحی نسبت به دندان‌های کناری داشته باشد.

با توجه به اینکه در افراد سیگاری دندان‌ها پوسیده‌تر و حساس‌تر هستند، بنابراین اجرای لمینت برای افراد سیگاری به مدت‌زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. در واقع بخش عمده‌ای از زمان اجرای لمینت برای افراد سیگاری به درمان عارضه‌های دندانی اختصاص خواهد داشت. پس‌ازاینکه متخصص از سلامت دندان و همچنین لثه مطمئن شد، به سراغ مرحله بعد یعنی روکش‌ دندان خواهد رفت.

لمینت مناسب برای افراد سیگاری

لمینت مناسب برای افراد سیگاری

به‌طورکلی دو نوع لمینت شامل لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیت در بازار وجود دارد که متخصص بر اساس شرایط فرد مراجعه‌کننده، بهترین لمینت را انتخاب خواهد کرد؛ اما اکنون این سؤال مطرح می‌شود که مناسب‌ترین لمینت برای افراد سیگاری کدام گزینه خواهد بود؟ با توجه به اینکه افراد سیگاری در طول روز عادت به مصرف دخانیات دارند درنتیجه متخصص در انتخاب لمینت باید به این موضوع توجه بسیار زیادی داشته باشد. اگرچه هر دو لمینت سرامیکی و کامپوزیت به دخانیات حساس هستند، ولی ما باید به سراغ گزینه‌ای برویم که درجه حساسیت بسیار کمتری نسبت به تغییر رنگ داشته باشد.

لمینت‌های سرامیکی برای افراد سیگاری

بنابراین با توجه به آنچه گفته شد، لمینت‌های سرامیکی از نظر عدم رنگ‌پذیری، برای افراد سیگاری مناسب خواهند بود چرا که مقاومت آن‌ها در برابر تغییر رنگ به‌ویژه تغییر رنگ ناشی از دود دخانیات کمتر خواهد بود؛ اما متاسفانه یکی از مهم‌ترین عیب‌های لمینت سرامیکی برای افراد سیگاری، طول عمر کوتاه‌مدت آن است. این موضوع به نحوه نصب لمینت سرامیکی برمی‌گردد چون برای قرار دادن آن بر روی دندان‌ها، نیازی به تراشیدن شدید دندان نخواهد بود؛ بنابراین اتصال بین لمینت دندان به‌راحتی جدا خواهد شد. در این میان نیکوتین موجود در دود به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل از بین برنده پیوند بین لمینت سرامیکی و دندان عمل کرده و به همین دلیل عمر این نوع لمینت برای افراد سیگاری کمتر می‌شود.

برخلاف آنچه گفته شد، لمینت‌های کامپوزیت رنگ‌پذیری بسیار بالایی نسبت به دود دخانیات داشته اما طول عمر آن‌ها برای این دسته از افراد بیشتر می‌شود. با توجه به اینکه مسئله طول عمر لمینت نسبت به رنگ‌پذیری آن ارجح است، بنابراین در یک جمع‌بندی کلی لمینت کامپوزیتی برای افراد سیگاری گزینه بسیار‌ ایده‌آلی خواهد بود. البته خبر خوش اینکه در حال حاضر می‌توان به کمک برخی از روش‌ها از رنگ‌پذیری لمینت کامپوزیت در برابر دود دخانیات نیز جلوگیری کرد که در ادامه مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

استفاده از گارد نایت برای لمینت افراد سیگاری

لمینت افراد سیگاری

در این مقاله متوجه شدید که افراد سیگاری جهت لمینت دندان دچار محدودیت بسیار بزرگی هستند. به شما توصیه می‌کنیم که این عادت نادرست را کنار بگذارید چراکه به‌هرحال مصرف دخانیات پوسیدگی دندان‌ها را با سرعت بیشتری پیش خواهد بود. حتی اگر شما روکش بر روی دندان قرار دهید بازهم نیکوتین این ناشی از دود به مینای دندان نفوذ کرده و در نتیجه دندان‌های شما به‌ سرعت پوسیده خواهند شد؛ بنابراین نه‌تنها طول عمر لمینت کاهش‌یافته بلکه شما در بازه زمان کوتاهی مجبور هستید لمینت را از روی دندان برداشته و ترمیم دندان‌ها را انجام دهید؛ اما به‌هرحال برخی از افراد نمی‌توانند مصرف دخانیات را کنار بگذارند و درعین‌حال دوست دارند دندان‌های خود را لمینت کنند تا مسئله تغییر رنگ و زردی دندان‌ها پنهان بماند.

در چنین شرایطی لمینت کامپوزیت برای افراد سیگاری بهترین انتخاب خواهد بود اما با توجه به اینکه این لیمنت‌ها به‌سرعت تغییر رنگ می‌دهند، در افراد سیگاری توصیه می‌کنیم از گارد نایت استفاده کنند. گارد نایت محفظه شیشه‌ای است که برای جلوگیری از تاثیر دود بر روی رنگ لمینت کاربرد دارد. زمانیکه قرار است سیگار بکشید این محفظه ژله‌ای را بر روی دندان‌های خود قرار دهید تا دود تماس مستقیم با لمینت نداشته باشد. در چنین شرایطی تغییر رنگ لمینت کامپوزیت برای افراد سیگاری با سرعت کند‌تری اتفاق خواهد افتاد.

هزینه اجرای لمینت برای افراد سیگاری

هزینه اجرای لمینت برای افراد سیگاری

قطعاً قیمت لمینت برای افراد سیگاری به چند دلیل بیشتر از افراد عادی خواهد بود:

  • پوسیدگی دندان در افراد سیگاری بیشتر است بنابراین علاوه بر زمان طولانی‌مدت جهت درمان، هزینه بیشتری برای ترمیم و عصب‌کشی دندان‌ها نیاز خواهد بود.
  •  سیگار منجر به کاهش طول عمر مفید لمینت می‌شود؛ بنابراین شما در بازه زمانی کوتاه‌تری مجدداً مجبور هستید روکش لمینت را عوض کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاهده کنید

لمینت دندان

لمینت دندان

زیبایی دهان و دندان، یکی از مهمترین فاکتورهایی است که بر روی زیبایی چهره تاثیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code