ضخامت لمینت دندان

زمانی که در حال صحبت کردن و یا خندیدن هستیم، توجه طرف مقابل به طور ناخواسته به دندان های ما جلب می شود. داشتن دندان های زیبا، مرتب و سفید نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارد به حدی که اگر تمامی اجزای صورت زیبا باشند اما دندان های کثیف و نامرتب داشته باشیم، به شدت تاثیر گذار خواهد بود. همین یک نقص کافی است تا اعتماد به نفس ما را کم کند. اما خوشبختانه امروزه در علم دندانپزشکی، روش های مختلفی برای درمان ناهنجاری های دهان و دندان ابداع شده است که در این میان، لمینت دندان همراه با ضخامت لمینت های متفاوت به عنوان یک روش پرکاربرد شناخته شده است.

مشکلات قابل درمان با لمینت دندان

در این روش متخصص یک لایه بسیار نازک روی دندان های شما قرار می دهد که شیشه ای شکل بوده و دندان ها را مرتب و سفید خواهد کرد. با این روش می توان مشکلات زیر را درمان نمود:

1-     در صورتی که دندان ها نامرتب باشد، در درجه اول اولویت با ارتودنسی است اما گاها متخصص بعد از بررسی دندان ها متوجه می شود که این بهم ریختگی بسیار جزئی است و می توان با لمینت مشکل را رفع نمود. نامنظمی خفیف، بدرنگ شدن دندان ها و وجود فاصله میان آن ها را با لمینت درمان می کنند.

2-    ممکن است در اثر حادثه ای، لبه دندان ها شکسته و اختلاف ارتفاع ایجاد شود. در این صورت اگر دندان ها مرتب باشند، متخصص به سراغ لمینت دندان خواهد رفت.

3-    گاها دیده می شود که جنس دندان برخی از افراد به حدی سست است که سریعا پوسیده شده و می شکند. در این صورت برای اینکه استحکام دندان ها زیاد شود لازم است لمینت دندان انجام گیر در غیر این صورت شما سریعا دندان های اصلی خود را از دست خواهید داد.

4-    بد فرمی دندان ها و ناصاف بودن سطح ان ها را می توان به کمک لمینت دندان رفع نمود. با این کار دندان های یکدست و صاف خواهید داشت.ضخامت لمینت

ضخامت لمینت دندان

در صورتی که متخصص صلاحیت شما را برای لمینت تشخیص دهد، براساس نوع ناهنجاری، میزان تراشیدن دندان ها متفاوت خواهد بود. بر این مبنا، دو نوع لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیت وجود دارد. اگر مشکلی که در دندان ها وجود دارد حاد نبوده و نیازی به تراشیدن زیاد دندان ها نباشد از لمینت کامپوزیت استفاده می شود. در این شرایط از لمینت با ضخامت بسیار کم استفاده می شود. ضخامت لمینت معمولی 5 میلیمتر است در حالی که لمینت بسیار نازک 3/0-2/0 میلیمتر ضخامت دارد. مهمترین مزیت های لمینت با ضخامت نازک عبارتند از:

1-    دندان ها زیباتر به نظر می رسد.

زمانی که از لمینت با ضخامت عملی استفاده می شود، دندان ها بزرگ و ضخیم به نظر می رسند حتی باعث می شود دندان ها جلوتر به نظر برسد.

2-    ساختار اصلی دندان حفظ می شود.

همانگونه که متوجه شدید از این روش زمانی استفاده می شود که نیازی به تراشیدن دندان نبوده و یا باید دندان ها خیلی کم تراشیده شوند. در نتیجه ساختار دندان زیاد دستخوش تغییرات نمی شود.

3-    این روش برگشت پذیر است.

از آنجایی که در این روش دستکاری دندان بسیار کم بوده و یا اصلا دندان ها تراشیده نمی شوند لذا در صورتی که بیمار بعد از مدتی تصمیم بگیرد روکش ار بردارد، این امکان وجود خواهد داشت.

4-    احتمال حساسیت دندان ها کم است.

یکی از مشکلاتی که برای بیماران در زمان لمینت رخ می دهد، حساس شدن دندان ها است به گونه ای که حتی با ورود هوای سرد به دهان، دندان ها درد می گیرند. اما در صورتی که ضخامت لمینت نازک باشد چون نیازی به دستکاری زیاد دندان نیست، حساسیت دندان ها کم می شود.ضخامت لمینت

5-    به بی حسی نیازی نیست.

در مواردی که نیازی به تراشیدن دندان نیست، متخصص از ماده بی حسی استفاده نخواهد کرد.

6-    اتصال محکم به دندان دارد.

با توجه به اینکه لمینت خیلی نازک دقیقا به مینای دندان متصل می شود، لذا با قدرت به دندان متصل شده و به راحتی جدا نمی شود. در نتیجه مشکل شکستن روکش به وجود نمی آید.

معایب لمینت با ضخامت نازک

در مورد هر کدام از روش های ترمیم و زیبایی دندان، باید از مزایا و معایب آن ها اطلاع داشته باشید تا به خوبی بتوانید تصمیم گری کنید. لمینت دندان با ضخامت نازک دو عیب عمده دارد:

 1. این روش تنها برای دندان هایی مورد استفاده است که ناهنجاری شدید نداشته باشند. برای مثال بدفرمی زیاد دندان ها، تغییر رنگ شدید و یا فواصل زیاد بین دندان ها را نمی توانید با لمینت نازک رفع کنید.
 2. برای اینکه روکش را روی دندان قرار دهند باید ضخامت پوسته در مرز لثه ها زیاد باشد تا روکش بتواند بر روی دندان ها بچسبد. در چنین مواردی امکان تجمع پلاک ها در زیر لثه و بروز عفونت لثه وجود دارد.

عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان

بحثی که همیشه برای بیماران اهمیت دارد، هزینه لمینت دندان است. عوامل مختلفی بر هزینه ها تاثیر خواهد گذاشت که عبارتند از:

 • میزان نیاز به تراشیدن دندان و در نتیجه ضخامت لمینت که به کار می رود.
 • میزان نیاز به قرینه سازی دندان ها
 • نوع روش مورد استفاده برای  تراشیدن
 • مواد مورد استفاده برای قالب گیری دندان ها
 • مدت زمان برای آماده سازی ونیر و دقت در انجام این کارضخامت لمینت
 • شفافیت روکش ها، رنگ، درخشندگی، ظرافت و فرم لمینت به اندازه ای که تفاوتی میان دندان روکش شده با دندان طبیعی وجود نداشته باشد.
 • تعرفه های جدید دندانپزشکی
 • حمایت شرکت های بیمه از لمینت دندان
 • مهارت، تخصص و دقت کاری دندانپزشک
 • تجهیزات و مواد مورد استفاده از شروع قالب گیری تا پایان کار
 • تعداد دندان هایی که لازم است لمینت شوند.
 • درمان های لازم  قبل از لمینت دندان همانند ترمیم دندان
 • میزان بهم ریختگی و مشکلاتی موجود در دندان ها

ما هر ماه برای اعضای باشگاه مشتریان خود تخفیفات ویژه ای در نظر می گیریم

این تخفیفات فقط از طریق واتس اپ اطلاع رسانی می شود.

شما هم می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان ما از تخفیفات ماهانه ما مطلع شوید.

عضویت در باشگاه مشتریان فقط ۱۰ ثانیه زمان می برد و فقط کافیست روی لینک زیر کلیک کنید

باشگاه مشتریان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاهده کنید

لمینیت دندان

لمینیت دندان یا ونیر ورقه هایی نازک از جنس کامپوزیت یا پرسلن ( سرامیک ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code